10 Mart Dolar Kaç TL ? Güne Kaç TL ile başladı ?

Dolar 2 - 10 Mart Dolar Kaç TL ? Güne Kaç TL ile başladı ?

10 Mart sabahı piyasa güne nasıl başladı ? Dolar ve Euro güne dalgalı başladı ve inişli çıkışlı hal seyrediyor.

Dolar/TL güne 6,14 ile başlayarak dengesiz bir durum izlemekte. EURO/TL ise güne 7.05 değerini gördü. Suudi Arabistan’ın petrol üretimini artırması ve fiyatı düşürmesinin ardından petrolün fiyatı resmen çöktü! Brent petrolün varil fiyatı 32 dolara kadar indi.

Dolar - 10 Mart Dolar Kaç TL ? Güne Kaç TL ile başladı ?

Corona virüsün dünyayı etkilemesi ile ekonomi piyasasında da durumlar kötü. ABD başta olmak üzere bir çok ülkenin faiz indirim sürecine girmesine rağmen DOLAR/TL 6.10 civarlarında seyrediyor.

Euro 7 TL’yi geçti

Gün içinde 7.10 TL civarlarına gelen EURO gün sonuna doğru 6.99 civarlarına gerilemeyi başardı. 20 Şubat’ta 1,07 seviyelerinde olan Euro/dolar paritesi, bugün 1,13 seviyelerine yükselmiş durumda.

Uzun zaman sonra ilk kez düştü

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü’nün (OPEC) 14 üyesiyle, Rusya ve OPEC üyesi olmayan diğer petrol üreticileri, corona virüsün petrol talebinde azalmaya neden olması sonrası nasıl bir strateji izlenmesi gerektiği konusunda anlaşamıyor.

Petrol fiyatları Ocak ayı başındaki 72 dolar seviyesinden geçen haftanın son işlem günü itibarıyla 50 doların altına gerilerken altına yönelim de kuvvetini koruyor. Uluslararası piyasalarda petrol fiyatları bu sabah 1991’den bu yana görülen en sert düşüşü yaşadı. Brent tipi ham petrolün varil fiyatı saat 16.36 itibarıyla 35 dolar seviyelerinde.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478