12 Mart 2020 Dolar ve Euro Kaç TL oldu ?

resim 1 - 12 Mart 2020 Dolar ve Euro Kaç TL oldu ?

Dolar güne 6.20 civarında başladı. Corona virüsü ve Avrupa Merkez Toplantısı üzerine etkileneceği düşünülüyor. Detayları belirttik.

ABD corona virüsün dolar üzerindeki etkilerini azaltmak için 50 milyar dolar tutarında düşük faizli krediyi kullanıma sunacak. Dünya salgınını ekonomi üzerinde etkisi olması üzerine bütün ülkeler çare yolları aramaya devam ediyor.

Dolar - 12 Mart 2020 Dolar ve Euro Kaç TL oldu ?

Dolar gün içerisine 6.27 civarlarına çıkmayı başardı. Corona virüsünün etkileri tüm dünyada devam ederken Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, corona virüsün “pandemi” (salgın) olarak ilan edildiğini bildirdi.

Dünya genelinde corona virüsü vakası sayısı toplamda 126 bini geçti ve artmaya gün geçtikçe devam ediyor. ABD Avrupa kıtasından şuandan itibaren yolcu kabul etmemeye başladı.

Dolar ve Euro Son Durum

Dolar/TL gün içinde 6.20 civarlarında geziniyor. Şuanda 6.28 durumunda. EURO/TL ise 7.02 seviyesinden başladı ve şuan 7.01 durumunda.

ABD Merkez Bankası(Fed) ve İngiltere Merkez Bankası(BoE) faiz indirimlerinin ardından, bugün Avrupa Merkez Bankası(ECB) faiz kararı takip edilecek. Piyasalarda genel olarak bir indirim beklentisi bulunmazken, bazı analistler mevduat faizinde 10 baz puan bir indirim olabileceği yönünde görüş belirtiyorlar.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478