Ahmet Kural’dan mahkeme sonrası ilk açıklama: Sonuna kadar savaşacağım

resim1 14 - Ahmet Kural'dan mahkeme sonrası ilk açıklama: Sonuna kadar savaşacağım

5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Ahmet Kural, dün ikinci kez hakim karşısına çıkmıştı. Mahkeme, Ahmet Kural’a, 3 ayrı suçtan 16 ay 20 gün hapis cezası vermişti. Ahmet Kural, mahkeme sonrası sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı

resim1 9 - Ahmet Kural'dan mahkeme sonrası ilk açıklama: Sonuna kadar savaşacağım

5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Ahmet Kural, dün ikinci kez hakim karşısına çıkmıştı. Mahkeme, Ahmet Kural’a, 3 ayrı suçtan 16 ay 20 gün hapis cezası vermişti.

AHMET KURAL’DAN BİR AÇIKLAMA DAHA

Ahmet Kural, mahkeme sonrası sosyal medya hesabından da bir açıklama yayınladı. Ünlü oyuncu, şu ifadeleri kullandı:

“BU DAVA HENÜZ BİTMEDİ”

Bugün hukukun temel ilkelerinden olan adil yargılanma ve savunma hakkı ilkeleri tamamen yok sayıldı ve tarafıma hiçbir şekilde söz verilmedi. Duruşmada hazır bulundurduğum tanıklarımın dinlenmesi taleplerimiz reddedildi. Olayın aydınlatılması ve çelişkilerin giderilmesi için ve haklılığımızı ispat edeceğimiz için toplanmasını istediğim tüm delillerimin de reddedilmesiyle hakkımda ceza kararı verildi. Ancak hatırlatmak isterim ki burada ceza alıyor olmam suçlu bulunduğum anlamına gelmiyor. Bu dava henüz bitmedi. Hukuki olarak avukatlarım bir üst mahkemeye giderek verilen bu karara itiraz edecekler. Düşünün ki karşı tarafın çalışanı olan tanıkları dinlenmiş ancak görgü tanığı olan ve Sıla’nın o gece evden sakin bir şekilde çıkıp gittiğini gören karşı komşum duruşmada hazır edilmesine rağmen mahkemece dinlenmedi.

“SONUNA KADAR SAVAŞACAĞIM”

Avukatım Sibel Aydın’ın da mahkemede söylediği gibi eğer tek taraflı beyanlar ve sadece karşı tarafın tanıkları dinlenerek karar verilecek idiyse neden duruşma yapıldı anlamak mümkün değil. Mahkeme kararını yazıp bana tebliğ edebilirdi. Bu durumda birileri çıkıp lütfen bana anlatsın. Hakkınızda bir suç istinadı var ve kendinizi savunmanıza izin verilmiyor. Deliller yok ediliyor ama yine de adalete olan inancımı yitirmemeye, umutlu olmaya çalışıyorum. Ben bu davanın arkasındayım. Tekrar tekrar söylüyorum kimseye şiddet uygulamadım, hakaret etmedim, kimseyi tehdit etmedim. Haklılığımı ispat etmek için sonuna kadar savaşacağım. Her vatandaş gibi hakkımı aramaya devam edeceğim. Hepimizin adil yargılanma ve savunma hakkı olduğunu hatırlatarak adaletin tecelli edeceğine inanıyorum.

Kaynak:Habertürk

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478