Bill Gates aldığı elektrikli otomobil ile Musk’ı üzdü

Bill gates - Bill Gates aldığı elektrikli otomobil ile Musk'ı üzdü

Teknoloji devi Microsoft’un kurucusu ve dünyanın en zengin ikinci insanı olan Bill Gates satın aldığı ilk elektrikli otomobil modelini açıkladı. Bill Gates’in tericihi Tesla’nın sahibi Musk’ı hayal kırıklığına uğrattı.

Microsoft’taki görevinden ayrıldıktan sonra mesaisinin büyük bir bölümünü hayır işlerine ve ikilim konularına ayıran Bill Gates, Küresel Isınma konusunda oldukça hassas olan isimlerin başında geliyor.

Fosil yakıtların terk edilmesi gerektiğini katıldığı pek çok platformda dile getiren ABD’li milyarder ilk elektrikli otomabilini satın aldı.

TAYCAN’I TERCİH ETTİ

Gates tercihini Volkswagen Group’un bünyesinde bulunan Porsche’nin elektrikli modeli Taycan’dan yana kullandı.

Elektrikli otomobillerin çevre kirliliği ile iklim değişikliği ile olan mücadelede kilit rol oynadığının altını çizen Gates, Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla‘nın bu alanda en dikkat çeken şirket olduğunu belirtti.

8DKBR 1582027506 9338 - Bill Gates aldığı elektrikli otomobil ile Musk'ı üzdü

Tesla’nın bu politikasını taktir ettiğini belirten Gates, Tesla’yı takdir etmesine rağmen tercihini Porsche Taycan’dan yana kullanmasının nedenini ise şu sözlerle açıkladı:

“Bu model premium modeller ile benzer seviyede bir fiyat etiketine sahip ama son derece havalı bir model. Bu benim satın aldığım ilk elektrikli model ve bu aracı kullanmaktan çok keyif alıyorum.”

Musk ise Gates’in bu kararı sonrası hayal kırıklığı yaşadığını belirtti.

Kaynak : http://otomobil.haber7.com/otomobil/haber/2944634-bill-gates-satin-aldigi-ilk-elektrikli-otomobili-acikladi-musk-sitem-etti
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478