Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Toplantıdan Çıkan Sonucu ne zaman açıklayacak?

rees 7 - Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Toplantıdan Çıkan Sonucu ne zaman açıklayacak?

Corona virüsü neredeyse dünyanın tamamına yayılırken Türkiye’de de vaka sayısı 98 oldu. Virüsten 1 kişi yaşamını yitiriken bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Çankaya Köşkü’nde Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı yapılacak. Şimdi vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ne zaman açıklama yapacak? sorusunu soruyor.

5e71d8ca55427e0fd09057a7 - Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Toplantıdan Çıkan Sonucu ne zaman açıklayacak?

Pazartesi günü, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Çarşamba günü yeni tip koronavirüs ile mücadele çerçevesinde kapsamlı bir eşgüdüm toplantısına başkanlık edecek” demişti. Toplantının başlamasına kısa bir süre kala vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ne zaman açıklama yapacak? sorusunu soruyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE ZAMAN AÇIKLAMA YAPACAK?

Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Çankaya Köşkü’nde Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı saat 14.00’te başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantı öncesi bazı açıklamalarda bulunurken toplantı sonrası bir kez daha  kamuoyuna bilgilendirme açıklaması yapacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerinin satır başları şöyle:

Bugüne kadar hastalığın kontrol altında tutulmasıyla ilgili tedbirleri peyder pey hayata geçirdik. Geçirmeye de devam ediyoruz.İpin ucunu asla bırakamayız. Sanayinin çarklarının dönmesini sağlamak elbette kolay değildir. İnşallah bugün burada alacağımız kararlarla bu zoru birlikte başaracağız. Bugün burada bir taraftan sabır, bir taraftan dua ile bu süreci aşacağımıza inanıyorum.

Ağustos 2018’de yaşadığımız kur, faiz, enflasyon saldırısının etkilerinden kurtulmaya, işlerin yoluna girmeye başladığı dönemde ipin ucunu asla bırakamayız. Petrol fiyatlarının düşüşüyle bağlantılı olarak finans alanında yaşanan gelişmeler de ülkemize ilave avantajlar sağlayacaktır.

Önemli olan hastalığın bizi yenmesine fırsat vermeden hem tıbbi olarak virüsün hem de psikolojik ve ekonomik etkilerinin üstesinden gelebilecek dirayeti ortaya koyabilmemizdir.

Önümüzdeki birkaç haftalık süreci iyi yönetirsek umduğumuzdan güzel bir tablo bizi bekliyor.

Kaynak : https://www.milliyet.com.tr/gundem/cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-ne-zaman-aciklama-yapacak-6168197
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478