E-Sigara Zararlı mı ? Sigaradan daha zararlı !

E SİGARA - E-Sigara Zararlı mı ? Sigaradan daha zararlı !

ABD’de gün geçtikçe popüler hale gelen E-sigara sigaradan daha zararlı olduğunu uzmanlar açıkladı ! Türkiye’de de yaygınlaşıyor.

Son zamanlarda sigara fiyatlarının artışı ile sigarayı bırakmak isteyen kişiler E-sigaraya yönelmeye başladılar. Bu yönelişte uzmanları harekete geçirdi. Uzmanlar araştırmaları sonucu E-sigaranın normal sigaradan daha zararlı olduğunu ortaya koydular.

Elektronik sigara 1024x683 - E-Sigara Zararlı mı ? Sigaradan daha zararlı !

Prof. Dr. Toker Ergüder Konuştu

“ABD’de yapılan araştırmalar, ortaokula giden öğrenciler arasında elektronik sigaraya başlayanların oranında yüzde 78 artış olduğunu söylüyor. Liselerde de yüzde 48 artış tespit edilmiş. ABD’de 1,5 milyon çocuk elektronik sigara ve ısıtılmış tütün içmeye başlamış durumda. Kartellerin hedefinde dünyanın en çok sigara tüketen ülkelerinden Türkiye pazarı var. Amerikan sigara şirketleri kurdukları vakıflar üzerinden özellikle elektronik sigarayı her yerde yaymaya çalışıyorlar. Elektronik sigaranın, klasik sigarayı bırakmaya yardımcı olduğu külliyen yalandan ibaret. Bu ürünleri kullananların bir süre sonra eski alışkanlıklarına döndüğü ortaya konuldu” açıklamasında bulundu.

Diğer uzmanlarda belirtti.

Diğer uzmanlarda E-sigaranın nadir görülen hastalıkların E-sigara içen kişilerde rastlandığını ortaya koydular. “E-Sigara içmek ile kimyasal kazanını koklamak aynı şey.” detayını belirtmeyi de unutmadılar.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478