Eklem ve Diz Ağrılarının Sebepleri

Eklem ve Diz Ağrılarına Bitkisel Çözüm - Eklem ve Diz Ağrılarının Sebepleri

Eklem ve Diz Ağrılarının Sebepleri

Birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabileneklem ve diz ağrıları, havaların soğuması ile birlikte kendini göstermeye başlamaktadır. Soğuk ve yağışlı havalar, kireçlenmeye bağlı olarak eklem ağrılarını uyandırmaktadır. Çok farklı sebeplerle ortaya çıkan eklem ve diz ağrıları, başka bir rahatsızlığın sonucu olarak da kendini gösterebilmektedir. Erken tanı yöntemi ile basit bir şekilde tedavi edilebilen bu ağrılar için geç kalındığı takdirde hastayı zorlu bir süreç beklemektedir. Belirli durumlarla ve ortaya çıkan belirtilerle anlaşılan bu ağrılar için ortopedi doktoruna başvurulması gerekilmektedir.

Eklem ve Diz Ağrılarının Sebepleri

Eklem ve diz ağrılarına neden olabilecek sebepler arasında ciddi rahatsızlılar da vardır. Bunlardan başlıcaları diz eklemine baskı uygulamak veya diz ekleminde sıvı birikmesi, leğen kemiğinin dengesiz durması, düztaban bozukluğu, diz kapak kemiğinin baskısı, eklem bölgesinde oluşan iltihaplanmalar, baldır kaslarının güçsüzlüğü ve menisküs yırtılmaları eklem ve diz ağrılarının nedenleri arasında gösterilmektedir.

Eklem ve diz ağrıları için erken tanı çok önemlidir. Erken tanı sayesinde zorlu ameliyatlardan kurtulmanız ve tedavi sürecini basite indirgemeniz mümkündür. Eklem ve diz ağrılarının belirtilerini yaşadığınızda en kısa sürede bir ortopedi uzmanına başvurarak tedavi sürecininde erken davranabilir ve ilerleyen dönemlerde hayatınızı olumsuz etkileyecek bu sorunun önlemini önceden almış olursunuz. İşte eklem ve diz ağrılarını belirtileri;

Eklem ve diz Ağrılarının Belirtileri

  • Dizlerin tutmaması
  • Dizlere ağırlık verilememesi
  • Dizlerde belirgin bir şekilde şişkinlik oluşması
  • Dizlerde ağrı, şekil bozukluğu görülmesi
  • Dizleri bükme veya eğilmede zorluk çekilmesi

Eklem ve Diz Ağrılarına Bitkisel Çözüm

Eklem ve diz ağrıları için doktorunuzun önerdiği tedaviyi uygulayabilirsiniz. Önerilen tedavinin yanı sıra kendinizde bu tedavi sürecine destek olabilir ve diz ağrılarınızdan en erken bir şekilde kurtulabilirsiniz. Eklem ve diz ağrılarını dindirmek ve ilerlemesi önlemek için bazı egzersiz hareketleri bulunmaktadır. Bu egzersiz hareketleri kişinin ağrısının bulunduğu noktaya göre doktoru tarafından önerilmektedir. Ağrı üst noktalarda bulunuyorsa farklı egzersiz, alt bölümler bulunuyorsa farklı egzersiz ve sadece eklem bölümlerinde yer alıyorsa farklı egzersiz hareketleri verilir. Kısmen de olsa bir fizik tedavi gibi egzersiz hareketleri bu sorunu ortadan kaldırmada yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra alanında uzman kişilerin önerdiği bazı eklem ve diz ağrılarına bitkisel çözüm bulunmaktadır. İşte o formüllerden bazıları;

2 yemek kaşığı kırk kilit otu, 1 yemek kaşığı acı kırmızı toz biberi, 2 su bardağı kadar suyun içerisine atın ve iyice karıştırın. Karıştırılan bu suyu 5 dakika kaynatın daha sonrada 5 dakika demlenmeye bırakın. 5 dakikalık demlenmenin ardından havlu veya peçete yardımıyla hazırlanılan karışımı ağrılı bölgeye sürün ve sıcak haliyle sarın. Hazırlanan karışımı her gün ağrılı bölgenize sürmeniz faydalı olacaktır. Bu önerilen karışım ile eklem ve diz ağrılarınızdan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Karışımın yanında egzersiz yaparak da bu süreci hızlandırabilirsiniz.

Doktor tavsiyesi değildir. Lütfen doktorunuza danışın.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478