Emre Mor Galatasaray’dan Ne Kadar Kazanacak ?

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, A Milli Takım’ı çalıştırırken Emre Mor’u Türkiye’ye kazandırmıştı.  Mili futbolcunun transferi için kulübüne bonservis ödenmeyecek, Emre Mor yıllık 1,2 milyon euro kazanacak.

1,2 MİLYON EURO MAAŞ ALACAK

Cimbom, Celta Vigo’yu bir sonraki satıştan yüksek pay verme teklifi ile ikna etti. Genç futbolcu da eşyalarını toplamak için Danimarka‘ya gitti. Celta’nın Emre’yi takımın en fazla kazanan ikinci oyuncusu (2 milyon Euro) olduğu için bedavaya gönderdiği öğrenildi. Emre G. Saray‘da ise 1,2 milyon Euro maaş alacak.

TERİM, EMRE’Yİ NASIL TÜRK VATANDAŞI YAPMIŞTI?

MAKEDON bir anne ile Uşaklı bir babanın çocuğu olan Emre Mor 2015’te Danimarka vatandaşlığını seçmişti. Yeniden Türk vatandaşı olması için baba Ersoy Mor’un onayı ve ıslak imzası gerekiyordu. Anne ile baba ayrı olduğu ve baba hapishanede bulunduğu için işler hayli zorlaşmıştı. Islak imza hapiste alındı. Terim’in çok istediği ve gizli yürütülen çalışmalar sonunda oyuncu, 17 Mayıs 2016’da yeniden Türk vatandaşlığına geçti. Terim EURO 2016 kadrosuna aldığı sol kanat için “Türkiye önemli bir oyuncu kazandı” demişti.