<script data-ad-client="ca-pub-3240933474994719" async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> Fotoğrafda ki nesneleri silen uygulama - Kbtmedya

Fotoğrafda ki nesneleri silen uygulama

resim1 41 - Fotoğrafda ki nesneleri silen uygulama
resim1 41 - Fotoğrafda ki nesneleri silen uygulama

Çektiğiniz fotoğraflardaki insanları, fotoğrafı bozmadan silebilen bir uygulama geliştirildi.

Kalabalık bir şehirde yaşıyorsanız fotoğraf çekerken kadrajınıza istemediğiniz bir kişinin girmesi kaçınılmaz olabiliyor. Çekeceğiniz fotoğraf sokaktan ya da çekeceğiniz yerden geçen birinin ‘istilası’na uğradığı zaman, çok güzel bir fırsatı da kaçırmış oluyorsunuz ancak yeni bir uygulama ile bu talihsizlik, tarihe karışıyor olabilir.

Fazlasıyla işlevsel bir proje olan uygulama ‘Do Something Good’ tarafından yapılmış. CAPTCHA gibi tanıdığımız teknolojilerde de parmağı bulunan damjanski isimli sanatçı, Artnome’a verdiği röportajda yeni uygulaması hakkında konuşurken “İnsan sonrası çağlar için bir uygulama. Yeni uygulama tüm selfielerinizi değersiz kılıyor. Nasıl mı? Kişiyi ortadan kaldırarak” ifadelerini kullandı.

Unutmadan hatırlatmakta fayda var: Uygulama sayesinde kendi fotoğrafınızı çekemeseniz de üzülmeyin, uygulama köpeklere dokunmuyor. Başka bir deyişle kendinizi çekemeseniz bile sevimli arkadaşınızı çekmeye devam edebileceksiniz.

Bye Bye Camera isimli uygulama, yapay zeka araçlarını kullanarak çalışıyor. YOLO isimli nesne sınıflandırıcısını kullanarak kişilerin dış hatlarını belirliyor ve Adobe’daki ‘içeriğe uygun doldurma’ benzeri bir işlem yapılarak fotoğraftaki kişi ortadan kaldırılıyor.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478