Game of Thrones Gece Kralı Kimdir ?

game of thrones night king in gercek hayattaki 714589 5964 7 b - Game of Thrones Gece Kralı Kimdir ?

Game of Thrones dizisinde geçtiğimiz haftaki bölümde öldürülen Gece Kralı karakterinin kim olduğunu biliyor muydunuz? İşte Gece Kralı rolüne can veren Vladimir Furdik…

Geçen hafta yayınlanan bölümde birçok karakter öldürüldü ve bu ölümler arasında en çok olay yaratan Night King’inki oldu. Gece Kralı’nın ölümünün ardından sevinç çığlıkları atıldı. Gece Kralı’nı canlandıracan Vladimir Furdik’un da rolü bitmiş oldu.

Gece kralı - Game of Thrones Gece Kralı Kimdir ?

Dizinin yayınlanmasından sonra herkes Gece Kralı’nın aslında kim olduğunu merak etti. Night King 6. sezondan beri 48 yaşındaki aktör ve dublör Vladimír Furdík tarafından oynanıyor.

Ünlü oyuncu Instagram hesabında düzenli olarak kendinin, oyuncu arkadaşlarının ve günlük hayatının videolarını paylaşıyor.

Night king - Game of Thrones Gece Kralı Kimdir ?

1970 doğumlu Slovak oyuncu, Denisa Furdikova ile evli. Yıllarca film ve dizilerde dublörlük yapan Vladimir, Game of Thrones dizisinde yer alan dublörlerden sadece biriydi…Ne olduysa 5’inci sezon oldu…

Vladimir’i şöye hatırlatalım. Dizide Daenerys’in ejderha saldırısı sırasında tekneden atlayan adamlardan biriydi. Ayrıca 5’nci sezonda Jon Snow’la savaşan Ak Yürüyen’di. Hatta Jon Snow’un ilk defa öldürdüğü Ak Yürüyen de oydu…

Gece krali got - Game of Thrones Gece Kralı Kimdir ?

İşte bu 5’nci sezondaki performansı yapımcıların dikkatini çekmiş olsa gerek, Furdik’e ‘Night King olmak ister misin?’ diye sormuşlar. ‘Neden beni seçtiler bilmiyorum’ diyen Gece Kralı, teklifi hemen kabul etmiş.

İzlerken gerilmenize neden olan, hatta izleyiciyi korkutan Vladimir Furdik, normal hayatında tam bir hayvansever…Esprili, güleryüzlü ve neşeli biri olarak anlatılan Furdik, dublörlüğe 1993 yılında Charlie Sheen ve Kiefer Sutherland ile birlikte rol aldığı Üç Silahşörler filmiyle başlamış.

Thor: The Dark World, Skyfall, Prometheus, Pers Prensi: Zamanın Kumları, Ejder Yürek gibi gişe rekoru kıran filmlerde de yine dublör olarak yer almış.

game of thrones night king in gercek hayattaki 714589 6712 6 b - Game of Thrones Gece Kralı Kimdir ?

Furdik, bundan sonra dublörüğü bırakıp oyunculuk mertebesine ulaşır mı bilinmez ama şu an hayatıyla dünyanın en merak ettiği isimlerden biri. Öyle ki birbiri ardına röportaj talepleriyle karşılaşan Furdik, sosyal medyada da popüler oldu. Furdik’in binlerce takipçisi varken 90 bine yakın takipçiye ulaştı…

Kaynak : Haberler
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478