Game of Thrones’taki Starbuck Bardağının Reklam Değeri Belli Oldu !

ylwNUtyZPUiibd2aRTfpiQ - Game of Thrones'taki Starbuck Bardağının Reklam Değeri Belli Oldu !

Medya takip platformu Critical Mention’ın verilerine göre yapılan bu hata 2.3 milyar dolarlık bir reklam ve tanıtım yapılmasına vesile oldu. Bu rakam, reklamcılık tarihinde ulaşılan en yüksek değerler arasına girdi.

RtObe2Q2IEe aEKddriO A - Game of Thrones'taki Starbuck Bardağının Reklam Değeri Belli Oldu !

Televizyon tarihinin en çok izlenen dizilerinden olan Game of Thronesun son bölümünde yapılan bir hata haftaya damgasını vurdu. Hayali bir dünyada geçen Game of Thrones’un 8. Sezon 4. Bölümünde bir sahnede yer alan Starbucks bardağı dikkatli gözlerden kaçmadı.

Dizinin yapımcıları dün itibarıyla internette yer alan bölümden dijital olarak bardağı kaldırsa da, Starbucks kahvesinin gözüktüğü versiyonu milyonlarca kişi tarafından izlenmiş oldu.

ohuptWlgpUC2OSryL VZpA - Game of Thrones'taki Starbuck Bardağının Reklam Değeri Belli Oldu !

Tabii böyle iddialı bir yapımda yapılan bu basit hata dedikoduları beraberinde getirdi. Sosyal medyada birçok kullanıcı diziyi yayımlayan HBO’yu, gizli reklam yapmakla suçlayarak eleştiri yağmuruna tuttu.

Zaman zaman oyuncuların sette ellerinde Starbucks bardaklarıyla çekilmiş resimleri sosyal medyada paylaşmış olması bu dedikoduları güçlendirdi.

HBO ise böyle bir gizli reklam anlaşmasının kesinlikle söz konusu olmadığı, oyuncular ve set çalışanlarına düzenli olarak servis edilen kahvelerden birinin gözden kaçtığını duyurdu.

ylwNUtyZPUiibd2aRTfpiQ - Game of Thrones'taki Starbuck Bardağının Reklam Değeri Belli Oldu !

1 Milyon Dolar Ödemeliydi

Hollywood yapımlarıyla reklam anlaşmaları yapan pazarlama firması Hollywood Branded’in CEO’su Stacy Jones konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede eğer bir ürün yerleştirme anlaşması yapılmış olsaydı Starbucks’ın HBO’ya 250 bin ila 1 milyon dolar arasında bir para ödeyeceğini ifade etti. 

Jones bunun yanında HBO’nun ürün yerleştirme anlaşmaları yapmadığını söyleyerek, şirketin açıklamasına bir anlamda destek vermiş oldu.

Tabii bir reklam anlaşması yapılmamış olması reklam yapılmadığı anlamına gelmiyor. Stacy Jones’un medya takip platformu Critical Mention’dan elde ettiği verilere göre söz konusu hatanın Starbucks için reklam ve tanıtım değeri 2.3 milyar dolara ulaştı. Jones bunun reklamcılık tarihindeki en büyük değerlerden birisi olduğunu sözlerine ekledi. 

LPWSJ QlvUqUQ3VqSCoabA - Game of Thrones'taki Starbuck Bardağının Reklam Değeri Belli Oldu !
Kaynak : Ntv
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478