Güneş Işınlarından Neden Korunmalıyız ?

Cilt Sağlığını Korumak için Neler Yapmalıyız - Güneş Işınlarından Neden Korunmalıyız ?

Cilt Sağlığını Korumak için Neler Yapmalıyız?

Cilt sağlığı özellikle kanser vakalarının artmasıyla birlikte günümüzdeçok daha fazla önem kazanan konular arasına girdi. Beslenme şekillerinin yetersizliği, market ve pazarlardan aldığımız et, sebze ve meyveler bulunan ilaç ve katkı maddeleri cilt sağlığını olumsuz etkilediği gibi dış cephede bulunan zararlara karşı korunmasını önlemektedir. Cilt sağlığını korumak için neler yapılması gerektiği konusunda vereceğimiz bilgiler sayesinde cilt sağlığınızın daha iyi olması ve cilt bakımının nasıl yapılması gerektiği gibi konularda daha tecrübeli ve bilgili olabilme şansınız bulunmaktadır.

Cilt Sağlığınız için Güneşten Korunun

Cilt sağlığının korunması ve uzun yıllar güzel prüzsüz bir ciltle hayatınıza devam etmek için cildiniz için bir takım önlemleri almak ve cilt bakımına önem vermeniz gerekmektedir. Cilt sağlığını olumsuz etkileyenlerin başında aşırı güneşe mağruz kalmanız gelebilir. Güneş insan vücuduna yararlıdır. Fakat, bir süre sonra cilde zarar verdiği gibi cildinizin daha çabuk yaşlanmasına neden olabilir.

Sağlıklı Bir Cilt için Uzak Durulması Gerekenler

Hava kirliliği cilt sağlığına neden olmaktadır. Fabrikaların bulunduğu bölgelerde yaşayanların cilt sorunlarını daha fazla yaşadığı görülmektedir. Beslenme şekilleri cilt sağlığı için en önemli etkenlerdendir. Meyve ve sebze tüketmeyen, çok fazla fast food yiyecekler tüketenler, kızartma, cips, kola yiyerek beslenen kişilerin cilt sorunlarının çok daha fazla olduğu görülmektedir. Bunun yerine düzenli ve sağlıklı beslenmek cilt sağlığınıda olumlu etkileyecektir. Tüm organlarınızı olumsuz etkileyebilen stres ve moral bozukluğu zaman içerisinde cildinizede zarar vermektedir. Düzensiz uyku ya da yeteri kadar uyumamak, sigara, alkol kullanımıda sağlıklı bir cilt için uzak durulması ve dikkat edilmesi gerekenler arasında bulunmaktadır.

İnsanda Cilt Sorunlarına Neden Olabilecek Durumlar

Yaşam koşullarıda cildin zamanla daha hızlı yıpranmasına neden olabilmektedir. Bunun yanı sıra yaz aylarında plaja gittiğinizde kaliteli ve faktör olarak yüksek olan kremleri cildinize mutlaka uygulamalısınız. Bir insanın cilt sorunlarına neden olabilecek en büyük etkenlerden biride radyasyondur. Sürekli radyasyon içeren bir odada kalıyorsanız, cildiniz daha çabuk yaşlanacak ve cilt sorunlarına daha çabuk kalabileceğiniz anlamına geliyor. Araba egsozlarından çıkan dumanda yine insan cildinin sağlığını tehtit eden durumlardan biridir.

Cilt Sağlığını Korumak için Neler Yapmalıyız?

Tüm bu saydıklarımızı yapamıyorsanız bile sadece gülmek bile cilt sağlığınızı olumlu etkileyecektir. Bunun nedeni öncelikle mutlu olmanız, sonrasında ise gülerek bir nevi yüz cimlastiği yapmanızdır. Bu yüzden sakız çiğnemekte yüz kaslarını güçlendirmektedir. Cilt sağlığınızı düşünüyorsanız sakın gülmekten vazgeçmeyin. Son olarak piyasada bulunan maskelerden uzmanlar tarafından tavsiye edenleri uygulamanız cildinize faydalı olacaktır. Cilt maskeleri arasında cildinize zarar verebilecek tarzda maskelere dikkat edin. Cilt maskese yapacaklar mutlaka bilindik isimlerin verdiği formüller dışında cilt maskesi uygulamamalıdır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478