<script data-ad-client="ca-pub-3240933474994719" async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> Instagram Hikaye İzlenme Sırası Neye Göre Sıralanır - Kbtmedya

Instagram Hikaye İzlenme Sırası Neye Göre Sıralanır

instagram - Instagram Hikaye İzlenme Sırası Neye Göre Sıralanır

Stalkçılar için ve Instagramı aktif olarak kullanan kişiler için en merak edilen konu olan Instagram Hikaye izlenme sırası neye göre belirleniyor sorusunu sizler için araştırıp bulduk.

Bu yazımızda sizlere Instagram hikayesi neye göre sıralanıyor bunlar hakkında olan bilgilerimizi anlatacağız.

instagram stories 1024x576 - Instagram Hikaye İzlenme Sırası Neye Göre Sıralanır

Bizler Instagrammer olarak ve Instagramı yakından takip ettiğimiz için sosyal platform hakkında bir çok şeyin nasıl olduğunu çözmüş bulunmaktayız. Peki Instagram hikaye sıralaması neye göre belirleniyor ?

Bunun cevabı tam olarak kesinlik kazanmasa da bir çok nedene göre değişiyor. Kullanan kişilerin akıllarında dolaşan “Bana çok baktığı için”, “Beni çok stalklıyor” gibi şeyler olabilir fakat bunların çok fazla alakası olmadığını düşünüyoruz.

Instagram Hikaye Sıralaması Neye Göre oluyor ?

  • Kişinin ne kadar çok profiline baktığınız
  • O kişiyle ne kadar çok etkileşim halinde bulunduğunuz. (Beğeni,dm vb)
  • Hikayeyi paylaştığınız zaman

Bu seçeneklerden en önemlisinin o kişiyle ne kadar etkileşim halinde olduğunuzdur. Bir kişinin profiline ne kadar çok girer veya mesaj atarsanız o kadar çok hikaye üst sırasına çıkar. Bu durum bazen değişilik gösterebilir nedeni ise paylaştığınız zamandır.

Yani anlayacağınız bir kişiyle ne kadar çok konuşur etkileşim halinde bulursanız o kişi sıralamanızda o kadar önemli hale gelir ve yukarılara taşınır.

Paylaştığımız zaman neden önemli ?

Eğer hikayeyi paylaştığınız zaman üst sıralarda olan kişiler aktif olmaz ve uzun bir süre sonra aktif olur hikayenizi görürlerse Instagram onları yukarıya bazen taşıyor bazen taşımıyor fakat görüşlerimize göre genelde taşımadığıdır.

Çok fazla hikaye paylaştığımız zaman bakan kişi sayısı da gitgide azalır buda sıralama için önemli bir konudur. Buna göre bazen hiç tanımadığınız ve sohbetinizin olmadığı bir kişi bile hikayenizin en üstünde olabilir.

Bildiğiniz gibi Instagram bu konu hakkında henüz bir açıklama yapmadı bunlar tamamen kendi analiz ve görüşlerimizdir. Eğer bu konu hakkında açıklama gelirse sizlerle paylaşacağımızı unutmayın. Ayrıca yakın zamanda bu hakkında daha detaylı olacak bir YouTube videosu hazırlamayı düşünüyoruz.

Peki sizin bu konu hakkında analiz ve görüşleri neler ? Yorumlarda fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478