<script data-ad-client="ca-pub-3240933474994719" async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> Instagram Hikayelerde Kullanılan Özelliği Kaldırıyor ! - Kbtmedya

Instagram Hikayelerde Kullanılan Özelliği Kaldırıyor !

instagram kullanici adi degistirme nasil yapilir - Instagram Hikayelerde Kullanılan Özelliği Kaldırıyor !

Bir süredir çeşitli tartışmalara konu olan yeni Instagram özelliği ile ilgili açıklama geldi. Buna göre Instagram, olumsuz etkilerinden dolayı yeni özelliğini kullanımdan kaldırıyor. Bundan sonra sadece resmi sağlık kuruluşları AR özelliğini kullanabilecek.

Instagram AR özelliği kullanımdan kaldırılıyor

Instagram’ın artırılmış gerçeklik teknolojisi ile oluşturduğu yeni özelliği Instagram AR efektleri kaldırılıyor. Yapılan açıklamaya göre yeni tip Corona virüs konusunda olumsuzluklar oluşturduğu için böyle bir adım atılmış. Artık efektler arasında Corona virüs ile ilgili örnekler bulunmayacak.

Bununla birlikte yapılan açıklamalara göre resmi sağlık kuruluşları bu özelliği kullanabilecek gibi görünüyor. Diğer yandan Corona virüs ile ilgili asılsız iddiaların ve haberlerin de yasaklanmaya başlanacağı konusunda bilgi paylaşımı yapıldı. COVID-19 ile ilgili paylaşımların başta Dünya Sağlık Örgütü olmak üzere sadece resmi sağlık kuruluşları tarafından yapılması bekleniyor.

tartisilan instagram ozelligi kaldiriliyor 1 - Instagram Hikayelerde Kullanılan Özelliği Kaldırıyor !

Yeni tip Corona virüs COVID-19 ile ilgili tüm paylaşımlar, mesajlar ve etiketler üzerinde ciddi bir kontrol çalışması gerçekleştirilecek. Bununla ilgili ilk somut adım da AR temelli Instagram özelliği oldu.

Hatırlatmak gerekirse bir süre önce de Facebook, reklamlarda böyle bir yasaklamaya gideceğini duyurmuştu. Facebook ve Instagram reklamlarının ortak bir strateji izlediği hesaba katıldığında, daha önce de buna benzer bir adım atılmıştı.

Instagram AR özelliği ile birlikte kullanıcılar, selfie paylaşımlarında çeşitli efektleri kendi yüzlerine uygulayabiliyorlardı. Bu efektler arasında ise Corona virüs ile ilgili örneklerin olması, Instagram’ın bununla ilgili olan özelliğini yasaklama noktasına varmasını sağlamış oldu.

KAYNAK: https://shiftdelete.net/tartisilan-instagram-ozelligi-kaldiriliyor

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478