Instagram Web’e DM kutusu özelliği geldi

nstagram - Instagram Web'e DM kutusu özelliği geldi

Instagram web de uzun zamandır istenilen özellik en sonunda bizlere sunuldu ve kullanılmaya başlandı. Mobil Direct bölümünün aynı özelliklerine sahip.

Instagram web sayfasına da artık Direct mesaj (DM) kutusu özelliği eklendi. Bilgisayar ile çalışıp Instagram Dm kutusunda işi olup da bilgisayardan işini halledemeyen kişiler bu konu hakkında uzun zamandır şikayette bulunuyor ve çözüm alamıyordu. En sonunda bu şikayetleri göz önünde bulundurup bu güncellemeyi getirdiler.

Facebook’un açıklamasına göre; test edilen özellik, kişilerin tarayıcı üstünden mesajlaşmasına imkan tanıyacak. Test aşamalarının başarılı sonuçlanması durumunda ise özellik kullanıma açılacak.

Instagram’a 4 yeni özellik

Çıkan haberlere göre Instagram Boomerang özelliği için 4 yeni efekt yayınlayacak. Bu yeni özelliklerle ilgili bir video ortaya çıktı ve özelliklerin ne olduğu belli oldu.

nstagraam - Instagram Web'e DM kutusu özelliği geldi

Instagram; Boomerang için SloMo, Echo, Duo ve Trimming isimli özellikleri kullanıcılarına sunuyor.

SlowMo isimli özellik, Boomerang hızını yarıya düşürüyor ve yavaşlatılmış bir şekilde oynatıyor.

Echo özelliği, hereket halindeki bir şeyin arka planına yarı saydam bir iz ekliyor ve bu sayede hareket bulanıklığı ortaya çıkarıyor.

Duo, Boomerang’ı hem hızlandırıyor hem de yavaşlatabiliyor. Böylece glitch ve texture isimli efekt etkisi ortaya çıkıyor.

Trimming ise Boomerang’ı istediğiniz gibi kesip kısaltabilmenize imkan tanıyan bir özellik.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478