Köfteci Yusuf’un Sahibi Kimdir ? İşte Detaylar

kofteci yusuf - Köfteci Yusuf'un Sahibi Kimdir ? İşte Detaylar

Bir anda Türkiye’de şubeleri olan meşhur Köfteci Yusuf’un sahibi kimdir sorusuna sizler için cevap bulduk. İşte onun hakkında her şey sizlerle.

Köfteci Yusuf’un Sahibi Kimdir?

Gıda ve restoran sektöründe bir anda popülerleşen ve dev adımlarla Türkiye’de adını duyurmayı başarmış kişi Yusuf Akkaş’dır. Dünyanın en büyük köfte fabrikasına sahip olan Yusuf Akkaş 6 bin kişilik çalışan kadrosu ile ülkemizde hizmet ediyor.

iste o kofteci yusuf efsanesinin sirri h12288 a1819 - Köfteci Yusuf'un Sahibi Kimdir ? İşte Detaylar

Köfteci Yusuf, DönerY, Burgerage, Ciğerce ve Kamenta gibi kendisinin kurmuş olduğu bir çok marka ile büyüme yolunda ilerliyor. Kadın kasaplarla çalışan Köfteci Yusuf 2020 yılında yurt dışına açılmayı planlıyor.

2019’da 62 Milyon Kişi Ağırladı

2019 yılında 30 şubesi olduğunu belirten Akkaş 2020 yılında 10 şube daha açmak istediğini belirterek bunların çoğunun İstanbul’da olacağını söyledi. İzmir’de de şube projeleri olduğunu belirtmeyi unutmadı.

Köftesi akla gelince lezzeti, hızı ve uygun fiyatlı olduğunu öne sürdü. Günlük 150 tane dana ve 1000 tane kuzu işlediklerini söyleyen Akkaş, soğuk zincire dikkat ettiklerini ve taze olmasına önem verdiğini dile getirdi.

Günlük 50-60 ton sevkiyat yapan Köfteci Yusuf her konuda müşterilerini düşündüğünü belirtti.

Lezzetini Dünyaya taşıyor

Uzun yıllardır köftemizin lezzetini dünyaya taşıma fikri olduğunu belirten Akkaş, 22 yıldır bu işi yaptığını ve 6 bin kişilik dev kadroya sahip olduğunu söyledi. Yol lokantasının en iyisi olduğunu belirten Akkaş, katıldığı bir yarışmada rakiplerini sollayarak birincilik koltuğunu kapmıştı.

Köfteci yusuf - Köfteci Yusuf'un Sahibi Kimdir ? İşte Detaylar

Peki Yusuf Akkaş Kimdir ?

Bursa’nın Kızılhisar köyünde gözlerini açan Köfteci Yusuf, hayatı Yenişehir sokaklarında öğrendi. Kızılhisar Köyün’de kıraathanede ticaret yapmaya başlayan Akkaş, en sonunda kendi dükkanımı açmak istiyorum diyip 1996 yılında açtı. İlk baş 4 masa ile işe başlayan Akkaş, müşterilerinden gelen ilgiyle ikinci şubesini 600 kişilik mekanını İznik’te açtı. Köftesinin lezzeti şehirden dışarı çıkmış taşmıştı. Artan isteği kırmayıp 3. şubesini Orhangazi’de açtı. Bugünlerde 46 şubesi bulunan Akkaş yurt dışına açılmak istediğini belirtti.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478