<script data-ad-client="ca-pub-3240933474994719" async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> Korona Virüs Hangi Şehrimizde Tespit Edildi ? - Kbtmedya

Korona Virüs Hangi Şehrimizde Tespit Edildi ?

Korona virüs - Korona Virüs Hangi Şehrimizde Tespit Edildi ?

Şuanda ülkemizde 5 vaka olduğu biliniyor. Peki bunlar hangi şehirde ? Hangi şehrimizde vakalar ortaya çıktı ? Korona Virüs detayları.

Sağlık Bakanı Koca korona vakasının 5’e yükseldiğini belirtti. Bunun üzerine ülkemizde ki çoğunluk hangi şehirde olduklarını merak ediyor ve araştırıyor. İddialara göre korona virüsünü kapan kişi İtalya’dan Türkiye’ye gelmiş. Bu konu hakkında henüz kesin bir bilgi yoktur.

Sağlık Bakanı Açıklama Yaptı !

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, “Bulundukları şehri açıklayabiliriz. Her gün bu şehirde görüldü, başka şehirde olduğu gibi bir yaklaşımın doğru olmadığı kanaatindeyiz. Yarın açıklayabiliriz. Bunun da sizin için çok faydalı bir bilgi olmadığı kanaatindeyiz. Bu 3-4 hafta çok önemli. Vatandaşlar kalabalığa çıkmasın. 60 yaşından büyük vatandaşların dışarı çıkmamaları gerekmektedir. Dışarı çıkılınca da maske kullanılması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Koca - Korona Virüs Hangi Şehrimizde Tespit Edildi ?

Tedbirler Arttı

Koca, yeni alınan tedbirleri de şöyle sıraladı:

“Hastanelerimize ziyaretçi kısıtlaması getiriyoruz. Mesai saatleri içerisinde ziyaretçi kabul edilmeyecek, mesai saatleri dışında sadece bir kişiye izin verilecek. İlaçlarını raporla alan yaşlılarımız rapor süresi dolduğunda hastaneye tekrar başvurmadan ilacını doğrudan alabilmeyi- Aile ve Çalışma Bakanlığımız ile bu konuyla ilgili görüşüldü ve önümüzdeki bir iki gün içinde bu konu ile ilgili bakanlık bir yaklaşımı devreye sokmuş olacak. Kamu çalışanlarından kronik hastalığı olanlar kolaylıkla izne ayrılabilecek. Bugün bu anlamda bir genelgede yayınlanmış oldu. Mart ve nisan aylarında düzenlenecek ulusal ve uluslararası bilimsel açık ya da kapalı toplantı, kongre, konferans gibi etkinlikleri geçici bir süreyle ertelemiş oluyoruz.”

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478