<script data-ad-client="ca-pub-3240933474994719" async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> Koronavirüs Vaka Sayısı 98'e Çıktı ! İlk ölüm haberi geldi ! - Kbtmedya

Koronavirüs Vaka Sayısı 98’e Çıktı ! İlk ölüm haberi geldi !

img - Koronavirüs Vaka Sayısı 98'e Çıktı ! İlk ölüm haberi geldi !

Koronavirüs ülkemizde gittikçe yaygınlaşıyor ve vaka sayısı artıyor. Bugün ilk ölüm haberi geldi. 89 yaşında biri Corona yüzünden öldüğü açıklandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün son saatlerde koronavirüs vaka sayısının 98’e yükseldiğini ve bir kişinin hayatını kaybettiğini belirtti.

Coronavirüsss - Koronavirüs Vaka Sayısı 98'e Çıktı ! İlk ölüm haberi geldi !

Koca’dan gelen açıklama bu şekildeydi;

” Bugün ilk kez bir hastamı kaybettim. 89 yaşındaki kişi Çinli biir çalışanından virüs almıştı. Kendisini kaybettik. Son yapılan testlerin sonuçlarıyla birlikte vaka sayıs 98 oldu. Bugünler böyle devam etmeyecek, 1,5 2 ay direnelim.”

Açıklamalarına ise bu şekilde devam etti;

O gün aldığımız tedbirlerle 90 gün virüse dirayet gösterdik. İnsalık bu tablonun içindeyken Türkiye’nin tümden yalıtması imkan dışıydı. 7 gün önce size ilk vaayı bildirmiştim. Virüs özellikle solunum yolu üzerinden bulaşıyor.

İlk Ölümün Ardından Tedbirler konuşuldu

Çocuk ve gençlerin kolay attığına, yaş durumuna göre çok değişkenlik gösterdiğine dikkat çektiler. Hastalığı en ağır hisseden kişiler ise vücut direnci düşük, kronik hastalığı olan kişilerde daha ağır hissedebiliyor. Ölen kişinin ise 89 yaşında olduğu ve Çin temaslı olduğunu da belirtmeyi unutmadılar.

Corona Virüs belirtileri ve nasıl korunulur yazımıza göz atabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478