Mark bunu da yaptı ! WhatsApp’ta reklam devri başlıyor !

FsWUqRoOsPu - Mark bunu da yaptı ! WhatsApp'ta reklam devri başlıyor !

Reklamları ile insanların canını sıkan ve başka platform aramaya zorlayan Facebook, yakın zamanda WhatsApp’a da reklam özelliği getiriyor. Yeni gelecek güncelleme ile “Durumlar sekmesinde reklamlar gösterilmeye başlanacak.

Facebook’un ana sayfanızda gösterdiği reklamlar can sıkıcı olduğu halde devam etmesi ve hala daha kendi uygulaması olan platformlara reklam eklemesi ile insanlar yeni platformlar aramaya başladılar.

Konumuz tabii ki dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması ve Facebook’un bünyesinde olan WhatsApp. Popüler mesajlaşma uygulaması, sonunda üst kuruluşundan da bariz izler taşımaya başlayacak. WhatsApp, artık kullanıcılarına platform üzerinden onlara reklam gösterecek.

İşte duruma gelecek o reklamlar;

aa807e4528170213bcb5064ac0b0eb9dd5dedd9a - Mark bunu da yaptı ! WhatsApp'ta reklam devri başlıyor !

WhatsApp, 1,5 milyar insanın birçok nedenden dolayı kullandığı bir mesajlaşma platformu. Platform, özellikle istediğimiz kişi veya grupla mesajlaşmayı fazlasıyla kolay hale getirdiğinden bu kadar popülerleşmiş durumda. Fakat Facebook, WhatsApp kullanıcılarının mutlu olmasından hoşnut değil gibi duruyor.

WhatsApp’a gelecek yeni güncelleme ile birlikte kullanıcıların hikaye paylaştıkları ‘Durum’ sekmesinde reklamlar gözükecek. Elbette bunu duyan kullanıcılar da Mark Zuckerberg’e ve Facebook’a öfkesini göstermekten geri kalmadı. Bazı kullanıcılar WhatsApp’ın reklam alması durumunda platformu terk edeceklerini söyledi.

WhatsApp sözünü bozdu !

WhatsApp, 2012 yılında kullanıcılarına çok büyük iki söz vermişti: Platformu gelir amaçlı kullanmamak ve kullanıcı verisi toplamamak. 2014 yılında 19 milyar dolara Facebook’a satıldığından bugüne kadar bu söz tutulmuştu. Fakat öyle görünüyor ki artık bu sözlerin son kullanma tarihi geçti.

WhatsApp’ta reklam olacak olması demek, yalnızca reklamsızlık sözünün bozulduğu anlamına gelmiyor. Bir platformda reklam varsa o platform aynı zamanda kullanıcıların verilerini de topluyordur. Peki uygulama gelecekte nasıl bir şeye dönüşecek? Para toplama politikası daha da artacak mı? Bunu bize zaman gösterecek.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478