Pegasus Kazazedelere Ne Kadar Tazminat Ödeyecek?

rees 4 - Pegasus Kazazedelere Ne Kadar Tazminat Ödeyecek?

Dün akşam gerçekleşen uçak kazası sonrası kazazedelere ödenecek olan tazminatın tutarı belli oldu. Pegasus’un uçağının ferdi kaza ve sorumluluk sigortasının Ak Sigorta tarafından yapıldığı gelen iddalar arasında.

rees 4 - Pegasus Kazazedelere Ne Kadar Tazminat Ödeyecek?

Dün akşam saatlerinde Pegasus Havayolları’na ait bir uçak, Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaparken pistten çıkarak kaza yapmıştı ve 3 kişinin hayatını kaybettiği kazaya dair sigorta bilgileri ortaya çıktı.

Pegasus Havayolları’na ait uçağın ferdi kaza ve sorumluluk sigortası Ak Sigorta tarafından yapılmış olduğu gelen bilgiler arasında. Ancak sigorta riskinin tamamı yurtdışındaki reasürörlere aktarılmış olduğu öğrenildi.Tamamı kullanılamaz hale gelen uçağın gövdesi için yabancı sigorta şirketlerinin ödeyeceği tazminat miktarı 34 milyon euro.

Yolcuları kapsayan koltuk ferdi kaza sigortası, yolcuların yolculuk sırasında karşılaşabilecekleri risklerin sigortalanması anlamına geliyor. Koltuk ferdi kaza sigortası, kara yolculuklarında zorunlu olmasına rağmen hava yollarında böyle bir zorunluluk yok. Buna rağmen birçok havayolu şirketi ferdi kaza sigortasını karşılıyorlar. Ferdi kaza sigortası ile hayatını kaybeden yolcuların yakınlarına ve kaza sırasında yaralanan yolculara 50 bin ile 150 bin dolar arasında bir tazminat ödeniyor.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478