<script data-ad-client="ca-pub-3240933474994719" async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> RTÜK'ten Netflix Açıklaması Geldi ! Netflix Gidiyor mu ? - Kbtmedya

RTÜK’ten Netflix Açıklaması Geldi ! Netflix Gidiyor mu ?

Netflixx - RTÜK'ten Netflix Açıklaması Geldi ! Netflix Gidiyor mu ?

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, Netflix ve puhutv gibi internet yayıncılığı yapan 500’den fazla kanalın lisans ve izin başvurusunda bulunduğunu belirtti.

Şahin sosyal medyadan bu açıklamayı yaptı;

“Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların internet ortamından sunumuna ilişkin NETFLIX, BLU TV, PUHU TV, TURKCELL, VODAFONE, DIGITURK, TİVİBU gibi sektörde etkili yayıncıların da aralarında bulunduğu 600’ün üzerinde kuruluştan lisans ve izin başvurusu aldık. Hayırlı olsun.”

Geçtiğimiz zamanlarda Netflix’in gereken başvuruları yapmadığı ve Türkiye’den çekildiği söylentileri dolaşıyordu. RTÜK’ün yaptığı açıklamadan sonra Netflix’in Türkiye’de devam edeceği kesinleşmiş oldu.

Netflix - RTÜK'ten Netflix Açıklaması Geldi ! Netflix Gidiyor mu ?

RTÜK’ün yaptığı açıklamanın hemen ardından Netflix’ten de bir açıklama geldi.

“İnternet yayınlarına yönelik getirilen yeni düzenlemenin gerektirdiği üzere lisans başvuru sürecimizi başlattık. Türkiye’de sayıları gittikçe artan 1,5 milyon üyeye sahibiz. Üyelerimizin dünyanın dört bir yanından sunduğumuz zengin içerik çeşitliliğine ve Türkiye’den dünyaya taşıdığımız yerel hikayelere değer verdiğine inanıyoruz. Bu nedenle bir yandan Türkiye’deki yatırımlarımızı artırmaya devam ediyor, diğer yandan da sunduğumuz ebeveyn kontrollerini daha da güçlendirecek adımlar atmak üzere yetkililerle görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Hedefimiz, üyelerimizin tercih ettikleri içeriklere keyifle ulaşmalarını sağlarken çocuklarımızı yaşlarına uygun olmayan içeriklerden etkin bir şekilde koruyabilmek.”

NETFLİX: “Türkiye’deki yatırımlara devam ediyoruz.”

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478