Samsung, Huawei telefon hediye ediyor!

Huawei 2 - Samsung, Huawei telefon hediye ediyor!

Huawei ile Samsung’un en büyük iki rakip olduğu günümüzde herkes tarafından bilinir hale geldi. ABD ambargosu olmasaydı Huawei’nin ilk hedefi önümüzdeki yıl Samsung’u tahtından indirerek en büyük telefon üreticisi olmaktı.

ABD tarafından uygulanan yasaklar nedeniyle Huawei bu hedefini ilerleyen yıllara ertelerken, Samsung’dan şaşırtıcı bir hamle geldi. Samsung, Çin’in sosyal medya platformu Weibo üzerinde telefon hediyeli bir yarışma düzenledi.

Samsung, Huawei telefon hediye ediyor!

Yarışmayı dikkat çekici hale getiren ise Samsung’un, Huawei’nin bir telefonunu hediye etmesi. Samsung’un düzenlediği yarışmayı kazanan kişi Huawei Nova 4emodelinin sahibi olacak. Bunun nedeni ise telefondaki kamera sensörü.

Zira, Huawei Nova 4e modelinde 32 Megapiksel çözünürlüğündeki Samsung ISOCELL GD1 kamera sensörüne yer veriliyor. 6.15 inç büyüklüğündeki ekranı 2312×1080 piksel çözünürlük sunan telefon, Kirin 710 işlemciden güç alıyor.

Huawei 1 1024x583 - Samsung, Huawei telefon hediye ediyor!

128 GB depolama alanı bulunan telefon, 4 GB ve 6 GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneği sunuyor. Arkada ise 24 Megapiksel çözünürlüğündeki geniş açılı ana kameraya, 8 Megapiksel süper geniş açılı ve 2 Megapiksel derinlik algılama için kullanılan kamera eşlik ediyor.

Android 9.0 Pie işletim sistemiyle kutudan çıkan telefon, 3340 mAh kapasitelibataryaya sahip.

Kaynak: Shiftdelete

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478