Sonic filmi reko kırdı ! Beklenmedik başarı

sonic filmi gisede rekor kirdi beklenmedik basari118824 0 - Sonic filmi reko kırdı ! Beklenmedik başarı

Oyun dünyasının en ikonik karakterlerinden olan Sonic ilk live-action filmiyle sinemaseverlerin karşısına çıktı. Cuma günü vizyona giren filme dünya genelinde büyük bir ilgi var.

Sonic serisinin merakla beklenen film uyarlaması Sonic The Hedgehog nihayet sinemaseverlerle buluştu. Cuma günü itibarıyla ülkemizde de gösterime giren film, dünya genelinde büyük bir ilgiyle karşılandı. Sonic, filmi geçen yıl yayınlanan Detective Pikachu‘yu da geride bırakarak ilk hafta sonunda en çok hasılat yapan oyun uyarlaması oldu ve önemli bir rekora imza attı.

Deadline’da yer alan bilgilere göre Sonic The Hedgehog, Kuzey Amerika’da toplam 57 milyon dolarlık bir hafta sonu açılışına imza atmış. Detective Pikachu geçtiğimiz yıl 54 milyon dolar kazanmıştı. Az bir farkla da olsa Sonic’in Pikachu’yu geride bıraktığını görüyoruz. Filmin dünya geneli açılış rakamı ise 100 milyon dolar seviyesinde.

Sonic, Pokemon’u alt etti

Pokemon markası bildiğiniz gibi 20 yılı aşkın süredir hem animesi hem de oyunlarıyla popüler kültürü adeta domine ediyordu. Sonic ise elbette yine bilinen bir seri ancak bir Pokemon olmadığı da bir gerçek. Buna rağmen Sonic The Hedgehog’un Detective Pikachu’yu geride bırakıp yeni bir rekor kırması gerçekten de epey etkileyici diyebiliriz.

sonic filmi gisede rekor kirdi beklenmedik basari118824 1 - Sonic filmi reko kırdı ! Beklenmedik başarı

Sonic filmi için sinema eleştirmenlerinin yorumları genel anlamıyla aslında biraz olumsuzdu. Buna karşın genel izleyici yorumları ise gayet iyi durumda. Sonic The Hedgehog’un biraz fazla klişe içerdiği ancak buna rağmen eğlenceli bir sinema deneyimi sunduğu belirtiliyor. Tam bir aile filmi olduğu söylenebilir.

Filmin başrollerinde Jim Carrey (Dr. Robotnik), Ben Schwartz (Sonic) ve James Marsden var. Özellikle de Jim Carrey’nin filmdeki performansı büyük beğeni toplamış durumda. Carrey; Ace Ventura ve Maske gibi eski filmlerindeki meşhur abartılı oyunculuğunun bir benzerine imza atmış. 

Paramount Pictures’ın Sonic The Hedgehog’u 95 milyon dolarlık bir bütçeyle hazırladığı belirtiliyor. Filmin gişe macerası sonunda 450 milyon doları geride bırakmasını bekliyoruz. Paramount için 2020 yılı iyi başladı diyebiliriz.

Kaynak : https://www.donanimhaber.com/sonic-filmi-gisede-rekor-kirdi-beklenmedik-basari--118824
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478