Stranger Things 4.Sezon Çekimleri İptal Edildi !

Stranger Things - Stranger Things 4.Sezon Çekimleri İptal Edildi !

ABD Başkanı Donald Trump’ın dün akşam açıkladığı OHAL kararı ile bir çok dizinin çekimleri iptal edildi. Stranger Things de bunların arasındaydı.

Netflix, Stranger Things ve bir çok dizinin çekimini Corona virüs yüzünden iptal etmek zorunda kaldı. Diğer bir kaç büyük şirketlerden olan Warner Bros ve bir çok şirket çekimlerine ara verdi.

stranger things season 3 - Stranger Things 4.Sezon Çekimleri İptal Edildi !

Netflix’in sevilen bilim kurgu / korku türünde olan milyonlarca kişinin kalbini çalmış dizi Stranger Things önümüze geldiği 3 sezon ile birlikte dünyada adından baya bir söz ettirmişti.

İzleyiciler bu 3 sezonda izledikleri bir çoğu şeyin 4.sezonda açıklanacağını biliyordu. Fakat şuanda dünyayı kasıp kavuran Corona Virüsü olayından dolayı 4.sezonu biraz daha bekleyecekler gibi duruyor.

Netflix Çekimlere Ara Verdi

Netflix, dün akşam saatlerinde yaptığı duyuruda Corona virüsü nedeniyle birçok yapımının çekimlerini iptal ettiğini açıkladı. Şirketin iptal ettiği diziler arasında Hawkins kasabasında yaşanan sıra dışı olayları anlatan Stranger Things de bulunuyordu.

Stranger Things ve birçok dizinin çekimlerinin tamamen durdurulacağı tarih 16 Mart olarak açıklandı. En az iki hafta sürmesi beklenen bu iptal kararını şirket, Corona virüsüne karşı önlem alınması ve ABD’li yetkililer tarafından alınan toplanma ve yolculuk gibi kısıtlamalara uyulması için aldı.

Bir çok şirkette aynı kararı verdi

Warner bros - Stranger Things 4.Sezon Çekimleri İptal Edildi !

BD ve Kanada’da en az iki hafta süreyle tüm yapımlarının çekimini iptal eden Netflix’in yanı sıra benzer bir hamle de Warner Bros.’tan geldi. Warner Bros, 70’ten fazla televizyon dizisi ve filminin çekimlerini iptal etme kararı aldı. Bununla birlikte tüm TV şovları ve dizileri de ABD’de iptal edildi.ABD’de yaşanan son gelişmelerden tüm sektörler etkilendi.

ABD’nin Corona virüsü nedeniyle aldığı OHAL kararının ardından şirketler, belirlenen önlemler çerçevesinde hareket etmeye başladı. Akşam saatlerinde canlı basın açıklaması yapan Donald Trump, bahsettiğimiz önlemler dışında Avrupa’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne olan birçok uçuşun yapılmamasına karar verildiğini de açıkladı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478