Translate kullanarak evlenen Türk !

google translate kullanarak evlenen turk gundem oldu - Translate kullanarak evlenen Türk !

İnternetin günlük hayata etkilerini ülkemizde bazen dikkat çekici örnekler ile görüyoruz. Denizli’de yaşayan Ahmet Kara’nın Google Translate sayesinde konuştuğu Endonezyalı kadın ile evlenmesi, Google Translate kullanarak evlenen Türk olarak gündeme oturdu.

Sosyal medya üzerinden Endonezyalı Nel Mawati ile tanışan Kara yabancı dil bilmediği için yedi ay boyunca Google Translate’i kullanarak iletişim kurmuş.

Mawati’nin Kara ve Bahasa dillerini konuştuğu belirtildi. Pamukkale’de bir hastanede hizmetli olarak çalışan Ahmet Kara’nın geçtiğimiz ay Endonezya’ya giderek Mawati’yi Türkiye’ye getirerek evlendiği belirtildi.

google translate kullanarak evlenen turk gundem oldu 1 1024x583 - Translate kullanarak evlenen Türk !

13 saat süren yolculuğun sonunda Endonezya’nın Sumatra Adası’ndaki Riau’nun başkenti Pekanbaru’nun bir köyünde yaşayan Nel Mawati ile evlenmek için ilk adımı atan Kara yaşadıkları hakkında şu ifadeleri kullandı;

“Sosyal medyadan yedi ay tercüme programı aracılığıyla konuştuk. Sonunda Endonezya’ya gitmeye karar verdim. Zor oldu ancak sevdiğim kadını Türkiye’ye getirdim. Evlendik. Eşim Türkçe ben de onun dilini bilmediğim için, cep telefonlarımızdaki tercüme programı aracılığıyla konuşabiliyoruz.

Ben Türkçe, söylemek istediğimi söylüyorum. Uygulama da Bahasa diline çeviriyor. O da benimle aynı şekilde iletişim kuruyor. Türkçe kursuna yazılacak. En yakın zamanda Türkçe öğrenecek”

Kaynak: Shiftdelete

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478