<script data-ad-client="ca-pub-3240933474994719" async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone 3GB İnternet Veriyor - Kbtmedya

Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone 3GB İnternet Veriyor

Uzaktan eğitiiim - Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone 3GB İnternet Veriyor

Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone 3GB bedava internet veriyor. Peki neden ve nasıl veriyor tüm detaylar bu yazımızda.

Tüm operatorler uzaktan eğitim için 3GB internet vermekte. Ülkemizde yaşanan Korona virüs vakalarından sonra orta ve liselilerin uzaktan eğitim alacağı söz konusu olduğu için Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Eğitim bilişim ağı kullanımda internet sıkıntısı olmaması için 3 GB bedava internet verileceğini açıkladı.

Uzaktan eğitim - Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone 3GB İnternet Veriyor

16 Mart tarihinden itibaren 2 haftalık bir tatil, üniversiteliler için 3 haftalık bir tatil söz konusu. Bu tatilin 23 Mart tarihinden itibaren uzaktan eğitimi başlıyor olacak. Peki 3GB interneti nasıl alıcaksınız işte detaylar.

3GB İnternet Nasıl Alınacak ?

Okulların 2 ve 3 hafta tatil edilmesinin ardından Devlet hemen uzaktan eğitim için gerekli destekleri vermeye başladı. Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone hat sahiplerine uzaktan eğitimde geri kalmamaları için 3GB internet tanımlayacağını açıkladı.

13 Mart 2020 tarihinden itibaren başlayacak olan bu kampanyaya başvuru yapmanız durumunda 3 GB internet alabilirsiniz.

  • Türk Telekom Hat Sahipleri EBA yazıp 5555’e mesaj atmaları gerekiyor.
  • TURKCELL aboneleri BİP uygulamasına gibi Keşfet menüsünden EBA kanalını takip edip, kanalın üzerinden mesaj gönder ekranına gelerek HEMEN KAZAN seçeneğine basarak başvuru yapmaları gerekmektedir.
  • Vodafone aboneleri ise otomatik olarak 3 GB internet hesaplarına yüklenecektir.

Bu konu hakkında sorun yaşıyorsanız operatörlerinizin müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim Nasıl Olacak

Ülkemizde Korona virüs vakasından sonra okulların tatil edilmesinin ardından uzaktan eğitime geçiş kararı verilmiştir. 23 Mart’tan itibaren öğrenciler İnternet ve TRT üzerinden uzaktan eğitim dersleri alıyor olacak.

Devlet bunun yanında uzaktan eğitime destek sağlamak adına Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’a 3GB internet vermesini sağladı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478