Türkiye Corona Vakası Kaç Kişi Oldu ?

Coronavirüsss - Türkiye Corona Vakası Kaç Kişi Oldu ?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, her gün corona vakası ile ilgili açıklamalar yapıyor. Twitter’dan yaptığı açıklamaya göre son rakam “670”.

Sağlık Bakanı Koca Twitter’dan yaptığı açıklama; “Son 24 saatte 3656 şüpheliye test yapıldı. 311’i pozitif çıktı. Hasta sayımız 670’e ulaştı. Yaşlı ve direnci zayıf 5 hastamızı kaybettik. Bugüne dek toplam 9 can kaybımız var. Tamamı yaşlılarımızdan. Yaşlılarımızı koruyalım. mücadelemizde bir an bile esneklik göstermeyelim” dedi.

Sağlık Bakanı 1024x538 - Türkiye Corona Vakası Kaç Kişi Oldu ?

Türkiye’de Korona Sonra Neler Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın attığı imza ile Resmi Gazete’de yayımlanan genelgeye göre açık veya kapalı alanlarda olacak herhangi toplantı veya aktivitenin Nisan ayı sonuna kadar ertelendiğini belirtildi.

Korona testi yaptıran kişilerin ise “e-Nabız” uygulamasından sonuçlarını öğreneceği belirtildi.

Korona virüs yüzünden topluca kılınan cuma namazları bu hafta kılınmadı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sınavları ertelemeyi düşünmediklerini belirtti. Çok zor durumda olmadıkları sürece sınavları ertelenmeyeceğini dile getirdi.

Bakan Selçuk ek olarakta sınav konuları hakkında bunları belirtti; “Değerli öğrenciler, siz yüz yüze ne eğitim gördüyseniz, sınav onlardan, rahatlayın. Anne babayı rahatlatmamız lazım.” 

Adalet Bakanı Gül ise cezaevlerinde henüz pozitif bir vaka olmadığını belirtti.

Pandemi Hastaneleri Belirlendi

Sağlık Bakanlığı bir yazı göndererek hangi hastanelerin Pandemi Hastanesi olması gerektiğini belirtti.

Bünyesinde enfeksiyon hastalıkları, göğüs hastalıkları, iç hastalıklar uzmanı hekimlerden en az 2’si olan hastaneler pandemi hastanesi kabul edilecek. Pandemi hastanesi olarak belirlenen kuruluşlarda 3. seviye erişkin yoğun bakım yatağı bulunma şartı aranacak. Pandemi hastanelerinin yetersiz kaldığı yerlerde 2. basamak erişkin yoğun bakım ünitesi bulunan hastaneler de pandemi hastanesi olarak hizmet verecek. Pandemi hastanelerinde, pandemi hastalarına ayrılmış bir klinik ve bir yoğun bakım ünitesi belirlenecek, üniteler bu vakalar için rezerve edilecek.

Kaç Bin Şüpheli Var ?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Twitter’da yaptığı açıklamaya göre şuanda Türkiye’de 24 Saatte 3 bin 556 şüpheliye test yapılmış. 311’i pozitif çıkmış bulunmakta. Corona vakası 670 ve ölen kişi sayısı 9 olduğunu belirtti.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478