<script data-ad-client="ca-pub-3240933474994719" async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> Umre den dönenler Ankara ve Konya'da Karantinada - Kbtmedya

Umre den dönenler Ankara ve Konya’da Karantinada

Umre1 - Umre den dönenler Ankara ve Konya'da Karantinada

Dün gece umreden dönen 21 bin kişi Ankara ve Konya’da karantina altına alındı. Corona virüsü önlemleri ülkemizde devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın Umre’den dönenler için hemen bir açıklama yaptı.

 “Umreden dönen vatandaşlarımızın sağlık kontrolleri yapıldı. Coronavirüse karşı rehavet ve panik yok, tedbir var”

Umre’den yeni dönenler için Gençlik ve Spor Bakanlığı, karantina altına alınacaklarını ve test yapacaklarını söyledi. Şuan da Ankara ve Konya’da ki bazı yurtlarda karantina altına kalmaktadırlar.

Umre - Umre den dönenler Ankara ve Konya'da Karantinada

Suudi Arabistan’dan dönen kişiler için 14 günlük karantina süreci içinde yer ihtiyacı olacakları için açıklama yapan Bakanlık bu şekilde konuştu;

” Bu çerçevede, Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne bağlı Ankara ve Konya’daki bazı yurtlar, umreden dönen vatandaşlarımızın karantina süresi boyunca kalabilmeleri için uygun hale getirilmiş ve söz konusu karantina süreci başlamıştır.”

Açıklamada, “Üniversitelerin üç haftalık tatil süreciyle birlikte büyük oranda boş olan bu yurtlarımızda kalan az sayıdaki öğrencimizin de başka yurtlara nakilleri sağlanarak herhangi bir mağduriyet yaşanmamıştır” ifadesi kullanıldı.

ANKARA’DAKİ YURTLARIN İSİMLERİ VE KALAN MİSAFİR SAYISI:

Şehit Özel Harekat: 2064

Milli İrade: 1880

Gölbaşı: 1448

Toplam: 5392

KONYA’DAKİ YURTLARIN İSİMLERİ VE KALAN MİSAFİR SAYISI:

Tahir Büyükkörükçü: 2228

Kutalmışoğlu: 2710

Toplam: 4938

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478