Yavaşlayan iPhone Nasıl Hızlandırılır?

resim1 2 - Yavaşlayan iPhone Nasıl Hızlandırılır?

Bir süre sonra yavaşlamaya başlayan akıllı telefonlar, gerçek anlamda can sıkıcı hâle gelebiliyor. Peki bu sorunu çözmek için iPhone’larda neler yapılabilir? iPhone nasıl hızlandırılır?

İçerisine gün geçtikçe daha çok verimizi depoladığımız akıllı telefonlar, bazı durumlarda yavaşlayabiliyor ve hatta işlem yapılmasını imkânsız hâle getirebiliyor. iPhone kullanıcıları da ne var ki bu durumdan dolayı mağdur olabiliyorlar. Peki yavaşlayan bir iPhone nasıl hızlandırılır? 

1. Cihazı yeniden başlatmak:

Elektronik cihazlarda herhangi bir sorun oluştuğunda başvurduğumuz ilk çözüm yolu cihazı yeniden başlatmaktır. iPhone’ları yeniden başlatmak ise arka planda çalışan işlemleri sonlandırarak cihazın daha akıcı bir şekilde çalışmasına olanak tanıyacaktır. Cihazı yeniden başlatmak için sağ tarafta bulunan güç tuşuna basılı tutup cihazı kapatın ve daha sonra güç tuşuna bir kez basarak cihazı açın.

2. Otomatik İndirmeler durdurmak:

resim1 2 621x1024 - Yavaşlayan iPhone Nasıl Hızlandırılır?

Hayatınızı kolaylaştırmak amacıyla Apple, iOS işletim sisteminin uygulama güncellemelerini sizin yerinize yapmasını sağlıyor ancak bu, siz cihazı kullanırken cihazınızın yavaşlamasına sebep olabiliyor.

Otomatik indirmeleri iptal etmek için Ayarlar’a gidin ve üst kısımda bulunan kendi adınıza tıklayın. Açılan pencerede iTunes ve App Store seçeneğini seçin. Otomatik İndirmeler bölümünde bulunan uygulamaların yanındaki butonu sol tarafa sürükleyerek arka plan işlemlerinden kurtulabilirsiniz.

3. Arka plan işlemlerini kontrol etmek:

resim1 3 599x1024 - Yavaşlayan iPhone Nasıl Hızlandırılır?

Siz cihazınızı kullanırken cihazınız arka planda tonla iş yürütebiliyor ve bu da kullanım deneyiminizi olumsuz yönde etkileyebiliyor. Bunun olmasının önüne geçmek için Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenile yolunu takip edin ve arka planda çalışmasını istemediğiniz uygulamaların izinlerini iptal edin.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478