Yeni iPhone 11 Tasarımı

iPhone‘ların lansmanına kalan zamanın azalmasıyla birlikte cihazlar hakkındaki detaylar da artmaya başlıyor. Birçok farklı sızıntıyla karşımıza çıkan yeni iPhone 11 tasarımı render görüntüleriyle onaylandı!

iPhone X ile Apple, mobil cihaz pazarında çentikli ekran furyasını başlatmıştı. Bu furyanın başlamasıyla birlikte birçok cihazda farklı çentik modelleri kullanılmaya başlandı. Fakat iPhone yeni ekranlarda da bu çentikli ekran tasarımından vazgeçecek gibi durmuyor. Yeni iPhone serisinin tüm detaylarını içeren render görüntüleri sızdırıldı.

iPhone 11 serisinin iPhone 11iPhone 11 Max ve iPhone 11R olarak üç farklı modelle gelmesi bekleniyor. Donanım özellikleri henüz net olarak bilinmese de iPhone 11 serisi yeni renderlar ile detaylı bir şekilde görüntülendi.

Bu içerik Shiftdelete’den alınmıştır. Daha fazlası için oradan okuyabilirsiniz.

SlashLeaks‘de yayınlanan görüntülere göre üç telefonun hepsi de Face IDbarındıracak. Çentikli ekranı kaldırmayacak gibi gözüken Apple bu sefer daha ince ve simetrik çerçevelerle karşımıza çıkacak. iPhone 11’in 5.5 inç, iPhone 11 Max’in 6.5 inç, iPhone 11R’nin ise 6.1 inç bir ekran ile gelmesi bekleniyor

Aslında genel olarak tasarıma bakıldığında cihazın tek değişen şeyi kamera tasarımı gibi gözüküyor. Ekstra lenslerin daha fazla yer kaplamasından ve kamera kurulumun aşağıya uzayan şekilde yerleştirilmek istenmemesinden dolayı Apple, Huawei Mate 20 Pro tarzı kare bir kamera alanı barındıracak. Ancak iPhone cihazın sol üst tarafında bu kamera kurulumuna yer verecek.

Birçok kullanıcı bu kamera kurulumundan pek hoşlanmasa da Apple’ın sızdırılan tasarımların çizgisini bozması beklenmiyor. iPhone 11 ve 11 Max’in üçlü kamera kurulumu ile iPhone 11R’nin ise ikili kamera kurulumu ile gelmesi bekleniyor.

Fakat render görüntüler iPhone 11R’nin ikili kamera ile gelmesine rağmen üçlü kamera kurulumuna benzer bir tasarımla ortaya çıkacağını da gösterdi.